czwartek, 8 maja 2014

Lustro, a magia
Sztuka wróżenia z luster jest jedną z najstarszych dziedzin magii. Jej zwolennicy uważają, że zwierciadła mogą ukazać wydarzenia z innych czasów i miejsc.
Ale są one także łącznikiem między różnymi światami i wymiarami.
Do magicznych celów używano luster płaskich lub wypukłych, które odlewano w wyznaczonych astrologicznie, pomyślnych terminach. Ponieważ zwierciadła służyły także do zaklinania demonów, ich sporządzenie wymagało odprawienia określonych rytuałów.
Od wieków praktyka korzystania z luster wymaga naładowania ich "energią" .
Lustro jest niezbędnym atrybutem maga na wszystkich kontynentach - służy do przepowiadania przyszłości, a komplety luster do przekazywania wiadomości na odległość przez pisanie na tafli bądź koncentrację myśli.
Magowie wpatrywali się w lustra z różnych powodów - również by doświadczyć wizji, dotrzeć do swej podświadomości
Wiele starych polskich zwyczajów ma związek z lustrami. W domach, gdzie czuwa się przy zmarłym, zwierciadła są zasłaniane - zapobiega to wypatrywaniu przez nieboszczyka towarzystwa do podróży w zaświaty.
W noc andrzejkową wpatrując się w lustro panny widziały twarz przyszłego narzeczonego, a osoby próżne i chciwe mogły znienacka spostrzec demona. Tafla może nas też ostrzec np. przed wampirami - przedstawiciele innych wymiarów (duchy) nie mają swego odbicia.
W starożytności wróżeniem zajmowano się w wyroczniach. Kapłani opuszczali lustra na sznurze do studni, aby odbiły wiadomości z innych światów.
Feng Shui poświęca lustrom wiele uwagi. Specjaliści twierdzą, że zmieniają one kierunek przepływu (lub go przyspieszają) obecnej w każdym pomieszczeniu energii życiowej.
Umiejętne rozstawienie szklanych tafli może także pomóc zmienić życie.
Aby zapewnić sobie dobrą jakość owej energii, należy ostrożnie obchodzić się z lustrami. Przede wszystkim nie należy ich umieszczać tak, aby odbijały łóżko - powoduje to złe sny. Nie należy ich również wieszać naprzeciwko siebie, a także naprzeciw okien lub drzwi. Lustro zawieszone naprzeciw drzwi wejściowych powoduje straty finansowe. Pęknięte lustra lepiej od razu wyrzucić, a złożone z małych kawałków wymienić na jednolitą taflę. Wieszając lustro, należy uważać, aby odbijała się w nim cała postać i cała głowa - inaczej skażemy się na bóle i migreny.
Każda wschodnia restauracja posiada lustro w okolicach kasy, aby symbolicznie podwajało dochody. Można też umieścić lustra w lodówce, aby nigdy nie zabrakło nam pożywienia, lub w portmonetce, aby nie zabrakło (pieniędzy). Lustra wypukłe nie są korzystne. Na ulicach, skrzyżowaniach w miastach, gdzie są zawieszone lustra wypukłe jest najwięcej wypadków. Lustra wypukłe przyspieszają bieg wydarzeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf