czwartek, 8 maja 2014

Jak stworzyć magiczne lustro
Dzisiaj najprostszym sposobem uzyskania magicznego zwierciadła jest umycie lusterka pod bieżącą wodą, a następnie wpatrywanie się w taflę lustra i skoncentrowanie myśli, co chcemy zobaczyć.
Natomiast profesjonalne lustro wykonuje się podobnie jak przed wiekami, na zamówienie, w obecności właściciela, z kryształu lub odpowiednich stopów metali. W produkcji takiego lustra korzysta się z różnego rodzaju dodatków, które wiążą je z magiem ( z ta osobą, która będzie korzystała z tego lustra), a więc dodawane są aromatyczne zioła, złoto i krew tętnicza z danej osoby. Również wygląd ram nie jest obojętny: często graweruje się na nich różnego rodzaju inskrypcje, jakie zażyczy sobie ta osoba. Koszty takiego lustra są bardzo wysokie, ponieważ wymaga precyzji i wielkiej dyskrecji.
Tak przygotowane lustro ma tylko jednego właściciela, a z magicznego punktu widzenia nie jest też bezpiecznie używać cudzego lustra.
Aby "zamknąć" magiczne funkcje zwierciadła, należy wyobrazić sobie czarną zasłonę na jego tafli lub umyć je pod bieżącą wodą, a następnie owinąć jedwabiem.

Jak wykonać czarne lustro.
Kryształowe kule można kupić, natomiast czarne lustro można wykonać samodzielnie. I nie ponosić wysokich kosztów. W tym celu wystarczy kupić ramkę do obrazów (prostokątną lub owalną) ze szkłem. Wyjmujemy szkło z ramy i malujemy je dokładnie po jednej stronie czarną, nieprześwitującą farbą. Następnie, gdy farba wyschnie, wkładamy szkło w ramki w taki sposób, by warstwa farby znajdowała się z tyłu.
Ramkę lustra można dodatkowo ozdobić, według własnego uznania. a samo lustro naładować energią osobistą.

Czym jest wróżenie i jak wróżyć.
To sposób widzenia przyszłych, przeszłych i odległych wydarzeń oraz duchów żyjących na innych planach, poprzez wpatrywanie się w specjalnie do tego przeznaczony przedmiot. Jest to rodzaj wróżenia. Jasnowidzenia.
Czarne lustro nie jest jedynym rekwizytem stosowanym w tym rodzaju wróżenia. Może to być zwykłe lustro, kryształowa kula, czarna kryształowa kula, misa z wodą.
Najlepiej znanym rekwizytem dzisiaj jest kryształowa kula, a najchętniej używanym przez wielu magów – czarne lustro. Musimy sami się przekonać, jaki przedmiot najlepiej nam służy, a także czy mamy talent do tego rodzaju jasnowidzenia. Lustra i kule tak naprawdę nie są same w sobie przedmiotami magicznymi, ale służą jako punkt koncentracji. Po kilku użyciach zyskują one na wartości i stają się bardziej pomocne, wspierając wysiłki właściciela.
Lustro lub kula stają się oknem do Wszechświata i świata duchów. Możemy dzięki nim uzyskiwać wizje przeszłości i przyszłości, a także odpowiedzi na pytania oraz łączność z duchami.
 Na nauczenie się tej sztuki potrzeba tygodni, a nawet miesięcy. Oczyszczenie umysłu i koncentracja niezakłócona przypadkowymi myślami są tak samo trudne, jak w nauce medytacji.

Tak naprawdę nie istnieje żadna „magiczna” czy „tajemna” metoda wróżenia.
Przede wszystkim, potrzeba do tego cierpliwości. W miarę nabierania praktyki sami zaobserwujemy, jakie czynniki są nam pomocne i kiedy pozyskujemy najwyraźniejsze wizje i oczywiście mieć predyspozycje jasnowidzenia.
Lustro do wróżenia należy przechowywać tam gdzie nikt nie ma dostępu. Podczas wróżenia pomieszczenie oświetla się świecami, które jednak nie mogą odbijać się w lustrze ani rozpraszać wzroku.
Siadamy wygodnie przed lustrem i zaczynamy wpatrywać się w jego taflę. Prosimy Kosmos, by zesłał nam wizję lub zwracamy się o pomoc do ducha-przewodnika i staramy się nie rozpraszać myśli ani wzroku.
Wpatrywanie się w lustro może potrwać dość długo, aż przestaniemy w nim widzieć swoje odbicie, a jego powierzchnia stanie się czarna i trójwymiarowa. To pierwsza oznaka sukcesu i odtąd zaczną pojawiać się wizje. Za pierwszym razem możemy w ogóle nie dojść do tego punktu, nie należy się jednak zniechęcać. Na początku postarajmy się kilkakrotnie osiągnąć punkt, w którym znika nasze odbicie. W kolejnych próbach, po dojściu do tego etapu, nie dekoncentrujmy wzroku i nadal wpatrujmy się w lustro. Być może mignie nam w nim tylko jakaś obca twarz czy miejsce, jednak w miarę praktyki wizje te będą coraz wyraźniejsze.
W magii nic nie udaje się od razu, potrzeba prawdziwego zaangażowania
i treningu. Do tego dobrze mieć zdolność do łatwego osiągania odmiennych stanów świadomości, choć to od samego adepta zależy, w jakim stanie umysłu najchętniej pracuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf