wtorek, 15 kwietnia 2014

Pełnia kwietniowaNiedawno byliśmy świadkami rzadkiego zjawiska astronomicznego. Mars, Ziemia i Słońce ustawiły się na jednej linii, w dość rzadkiej "opozycji planet", zwanej tetradą. Z czymś takim mamy do czynienia raz na dwa lata. Zjawisko to miało miejsce dokładnie tydzień przed dniem, kiedy mieszkańcy Ziemi będą mogli zobaczyć czerwony "krwawy Księżyc".Jak powstaje to nietypowe zjawisko? "Krwawy księżyc" powstaje w analogiczny sposób jak pomarańczowe niebo, które dość często mamy okazję oglądać. Księżyc odbija promienie słoneczne i w chwili, kiedy znajduje się nisko nad horyzontem cząstki światła przez niego odbijane także się rozpraszają. Przy takich rozproszonych cząstkach światła do naszych oczu trafiają tylko fale o większej długości, czyli czerwone światło.

Z "krwawym Księżycem" często mamy do czynienia na chwilę przez jego zaćmieniem. Do całkowitego zaćmienia Księżyca dojdzie we wtorek 15 kwietnia b.r. Zjawisko będzie widoczne na Oceanie Spokojnym, w prawie całej Ameryce Północnej i w zachodniej części Ameryki Południowej.


Oprócz tego zobaczą je mieszkańcy całej Australii, wschodniej Azji i Alaski przy wschodzie Księżyca, na Atlantyku, w pozostałej części Ameryki Południowej, na Grenlandii, w zachodniej Europie oraz w zachodniej Afryce przy zachodzie Księżyca. Zaćmienie niestety nie będzie widoczne w Polsce.

Gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się w jednej linii, nasza planeta rzuca za sobą cień na tyle duży, że jest on w stanie objąć Srebrny Glob. Ponieważ nasz naturalny satelita nie ma własnego źródła światła, lecz odbija tylko światło słoneczne, jego blask gaśnie w takiej sytuacji. Mówimy wtedy o zjawisku zwanym zaćmieniem Księżyca.

Pełnia Księżyca – godz. 9.42 – w Wadze do godz. 18.20, a potem w Skorpionie.
Zaćmienie Księżyca – godz. 9.42. Pusty kurs Księżyca pomiędzy Wagą a Skorpionem od godziny 9.42 a godz. 18.20.
Nazwę kwietniowej Pełni Księżyca wymyślili Indianie. Ta Pełnia nazywana jest Pełnią Różowego Księżyca, od kwitnącego w tym czasie na różowo kwiatu floksu, którego w obecnych czasach na naszych polach i w ogrodach można znaleźć w całej gamie kolorów. Pełnia ta czasami zwana jest też Księżycem Zajęczym.
Sprzyja szczególnie rytuałom, których celem jest wszelki wzrost.
Pierwsza wiosenna Pełnia wyznacza czas, kiedy w tym roku przypadną Święta Wielkiej Nocy.
A gdy jest Pełnia to życzenie się spełnia. Zanim jednak przystąpimy do wykonania rytuału należy wziąć kąpiel. Woda z dodatkiem soli morskiej czy odpowiednich mikstur połączonych z ziołami oczyszcza naszą duszę, aurę, ciało i przygotowuje do dalszych magicznych działań. Wspomaga proces oczyszczania, leczenia i doda ciału sił. Magiczne kąpiele od wieków odgrywają ważną rolę w magii i religii.
Każda rasowa Wiedźma i Wiedźmin powinni mieć zapas morskiej soli w domu. Bowiem brak takowej soli morskiej nie wróży nic dobrego. Sól neutralizuje i eliminuje wszelką negatywność.
Kwietniowa Pełnia roku 2014 przypada we wtorek. A wtorkowe kąpiele wzmagają w nas wszelkiego rodzaju pasje.
Pełnia w znaku Wagi sprzyja miłości, Umawiaj się na randki, dbaj o bliską osobę, o uczucia między wami, by były głębsze i trwalsze.


Przebieg zaćmienia (czas w UT):

    Początek zaćmienia półcieniowego: 4h54m

    Początek zaćmienia częściowego: 5h58m

    Początek zaćmienia całkowitego: 7h07m

    Maksimum zaćmienia: 7h46m

    Koniec zaćmienia całkowitego: 8h25m

    Koniec zaćmienia częściowego: 9h33m

    Koniec zaćmienia półcieniowego: 10h38m

Nazwy Kwietniowej Pełni
Seed Moon (Siewna Pełnia)
Sprouting Grass Moon (Pełnia Kiełków)
Fish Moon (Rybi Księżyc)
Growing Moon (Księżyc Wzrostów)
Waking Moon (Budzący się księżyc)
Pink Moon (Różowy Księżyc)


Sprzyja ona rytuałom, których celem jest wszelki wzrost. Na dzisiejszą Pełnię przypada jednak całkowite zaćmienie Księżyca. Bądźcie ostrożne w rzucaniu zaklęć w tym czasie. Podczas zaćmienia Księżyc wydaje się przechodzić przez wszystkie swoje fazy w ciągu kilku godzin – możecie więc dosłownie „załapać się” w krótkim okresie na wszystkie fazy Księżyca. Bardzo łatwo wówczas popełnić przykre w skutkach pomyłki. Czary „zaćmieniowe” mogą być wykorzystywane do przekształcania, ochrony, zapewniania sobie dobrobytu czy uzdrawiania, ale nie poprzestawajcie na tym! Taka okazja sprzyja czarom tez „ciężkiego kalibru” – wewnętrznej przemianie, rozwijaniu zdolności parapsychicznych itp.
Przygotujcie:
Białą świecę (na czas pełni)
Bordową świecę (na cień przesłaniający Księżyc)
Zapałki (nigdy nie odpalam świec zapalniczką)
Księga Cieni lub dziennik, w którym robicie notatki.
Coś do pisania.
Zapalcie obie świeczki, najpierw białą, potem ciemną. Pomyślcie nad zmianami, które chcielibyście wprowadzić. Wypowiedzcie swoje zaklęcia. Świece niech wypalą się do końca.

1 komentarz:

  1. Łał skąd Ty to wszystko wiesz? jestem pod wrażeniem...szkoda, że nie lubię gotować, bo przepisy odlot...ale nie mówię, że nie skorzystam:)
    Buziaki:)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf