czwartek, 21 sierpnia 2014

Moc ogniska

Chcesz oczyścić swoją aurę i miejsce w którym przebywasz? Rozpal ognisko!

Ogień to jeden z żywiołów o wielkiej mocy wykorzystywanej w rytuałach magicznych. Ogień przywołujemy w domach paląc świeczki, a w naturze paląc ogniska. Zarówno płomień świecy jak i ognisko posiadają głównie moc oczyszczającą i ochronną.

Ognisko można palić zarówno w dzień jak i w nocy. Jednak najlepiej robić to o zmierzchu. Niekoniecznie warto stosować wszelkie gotowe rytuały, gdyż wówczas dość biernie odtwarzamy czyjeś wizje. Rytuał to nie tylko akcesoria i powtarzanie zaklęć. Nie zadziała jeśli sama nie wytworzysz (dzięki sile swoich odczuć i myśli oraz sile wiary) odpowiednio mocnej energii, która ma moc sprawczą.

Odpowiednia „oprawa”, która zaczyna się już od planowania czy przygotowania miejsca na ognisko, czy zbierania drewna i ziół. Wszystkie te czynności energetycznie bardzo mocno oddziałują na twoją podświadomość i nadświadomość i sprawiają, że rytuał nabiera mocy. Dlatego nie słowa, ale koncentracja i zaangażowanie są tutaj najważniejsze.

Przygotowania do rytuałów

Rytuał zaczyna się już od wybrania miejsca na ognisko i przygotowania go. Jeśli raz wybrałaś miejsce to najlepiej jeśli będziesz później palić ogień w tym samym miejscu. Dobrze obłożyć palenisko polnymi kamieniami, ponieważ wzmacnia to działanie kręgu.

Do palenia dobrze użyć różnego drewna: dębowego, brzozowego i sosnowego. Często ludzie skupiają się na samych zaklęciach wierząc, że to one maja jakieś cudowne właściwości. Tymczasem zaklęcia można układać samemu, wtedy mają największą moc, bo pochodzą z nas i wyrażają nasze potrzeby. Przy układaniu zaklęć ważny jest dobór słów (nie używamy negatywnych sformułowań), ponieważ najlepiej gdyby zaklęcie wprowadziło cię w stan transu. Dobrze więc gdy posiada ono rytm (uzyskiwany dzięki powtórzeniom i rymom) oraz podnosiło i wzmacniało energię (słowa wywołujące pozytywne skojarzenia). Ważne jest wypowiadanie zaklęcia w odpowiedni sposób, czyli wiele razy, w pełnej koncentracji, uważnie, powoli i wyraźnie oraz rytmicznie.
Każdy by wolał, żeby w czasie palenia ogniska nie padało, ani nie wiał silny wiatr. Jednak czasami warto skorzystać ze wsparcia natury, ponieważ burza z piorunami sprawia, że znacznie rośnie siła ochronna, natomiast deszcz znakomicie wspomaga oczyszczanie zwłaszcza w sprawach miłości. Silny wiatr sprzyja rytuałom, dzięki którym chcemy wyzdrowieć, czy pozbyć się nałogów.

Jeśli znajdziesz gdzieś „gotowe” zaklęcia nie powtarzaj ich bez czucia i bezmyślnie. Jeśli wywołuje ono w tobie negatywne skojarzenia, albo jeśli wydaje ci się dziwne, niedobre- to nigdy go nie używaj.
Często stosowanym rytuałem jest rysowanie na czystej kartce symbolicznie swojej sylwetki i oznaczanie na niej miejsc, które chcesz uzdrowić. Kartkę palimy w ognisku, a gdy się spali wrzucamy do ognia piołun, albo szałwię.
Oczyszczanie ogniem

Ogień czyści aurę w energii, ponieważ wypala zanieczyszczenia i choroby z ciał energetycznych. Żeby oczyścić aurę w ogniu nie trzeba wcale skomplikowanych rytuałów. Wystarczy posiedzieć jakiś czas przy otwartym ogniu wpatrując się w płomienie. Można tez wizualizować, że zbieramy zanieczyszczoną energię (negatywne emocje) z naszej aury i wrzucamy ja do ognia gdzie ulega spaleniu. Ogień usuwa z naszej aury i ciała różne napięcia, wpatrywanie się w jego płomień likwiduje również różne bóle, sprzyja rozluźnieniu. Po oczyszczeniu ogień napełni twoja aurę zdrową, czystą energią, dzięki czemu poprawi się twoja kondycja psychofizyczna.

Wróżenie z ognia

Wpatrując się w płonący ogień i wykazując uwagę, możemy z niego wróżyć. Obserwujemy kolor płomieni, sposób w jaki się pali oraz dym. Jeśli płomień pali się równo i mocno to oznacza pomyślność w realizacji planów, czy życzeń, które powierzyliśmy mocy ognia. Jeśli płomień jest nierówny, a czarny dym kłębi się, może to oznaczać przeszkody na drodze do realizacji planów. Wówczas do ognia wrzucamy np. sól, albo piołun, które maja właściwości oczyszczające.

Wzmacnianie siły ognia

Chociaż ogień sam w sobie ma silne właściwości oczyszczające i uzdrawiające, to jednak można wzmocnić jego działanie przez spalanie w nim ziół, albo tzw. karmienie ognia. Dobrze zebrać wcześniej zioła i ususzyć je, a w noc kiedy palisz ognisko- spalać je w ogniu. Dobrze nadaje się do palenia piołun, lawenda, szałwia, sosna. Równie dobrze, jeśli poczujesz, że chcesz spalić inne rośliny to możesz sama sprawdzić ich działanie.
Jeśli ogień ma służyć praktykom magicznym, oczyszczającym powinien być „czysty”. Oznacza to, że do palenia używamy tylko drewna i naturalnych „składników”, czyli np. szyszek, żołędzi, ziół, liści, kwiatów. Wszelkie spalanie w nim śmieci, typu stare papiery, czy niedopałki, butelki jest niewskazane, ponieważ zanieczyszcza ogień, może też sprawić, że duchy ognia poczują się urażone. Ognisko powinno palić się do godz. 24, a potem samo się wypalić. Nie jest wskazane zalewanie ognia, czy zagaszanie go. Jeśli koniecznie musisz zagasić ogień to zalej go najlepiej czystą i słodką wodą. Popiół, który pozostanie po takim ognisku dobrze jest rozrzucić wokół tak aby swobodnie rozwiał go wiatr.

Jeśli potraktujesz ogień z szacunkiem, to mogą pojawić się różne istoty z innych wymiarów, które zostaną w tym miejscu. Jeśli będziesz palić ogień regularnie to wysoka energia utrzyma się w tym miejscu i spowoduje, że istoty te pozostaną tam i będą strażnikami tego miejsca. Istoty te związane są najczęściej z żywiołem ognia, ziemi, czy powietrza i dają duże wsparcie w wymiarze energii. Szczególnie jeśli chodzi o różnego rodzaju uzdrowienia i wsparcie duchowe.


źródło wróżenie24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf