wtorek, 26 sierpnia 2014

Księżyc na dzisiaj

26.08.2014
wtorek


Księżyc przemierza znak porządnickiej i drobiazgowej Panny.

Zaraz po północy utworzył opozycję z Neptunem w Rybach, która mogła przynieść senność. Odpłynęliśmy w marzenia, mogło być nam trudno odróżnić je od rzeczywistości.

Rano, po 10:00, Księżyc ustawi się w trygonie do Plutona w Koziorożcu, dodając nam pewności siebie i siły przebicia. Będziemy teraz przekonujący, uda nam się z ludźmi porozumieć na głęboko emocjonalnym poziomie.

Przez cały dzień na naszym niebie niewiele się będzie działo, będziemy jednak czuli budujące się napięcie zbliżającej się kwadratury Wenus-Saturn. Najpierw jednak, około 20:00 wieczorem, Księżyc utworzy kwinkunks z Uranem w Baranie, niosąc jakieś niespodziewane, nagłe zmiany, sytuacje, które trochę wytrącą nas z równowagi. Możliwa frustracja, ale potem okaże się, że zmiany te wyjdą nam na dobre.

Wreszcie przed 21:00 uściśli się zapowiadana przeze mnie już wczoraj kwadratura Wenus we Lwie z Saturnem w Skorpionie. Wenus symbolizuje nasze uczucia, uprzejme relacje z ludźmi, towarzyskość, a także posiadane pieniądze, stan finansowy. Saturn to ograniczenia, opóźnienia, zahamowania, lecz również nauka, przyswajanie doświadczeń. Przede wszystkim będzie więc dziś trudne zaspokojenie naszych potrzeb uczuciowych – możemy poczuć się niekochani, odrzuceni, a nawet rzeczywiście zostać porzuceni przez partnera, jeżeli w związku od dawna się nie układa… Zdecydowanie dzień jest z powodu tego tranzytu niezbyt przyjemny: będziemy przewrażliwieni, w towarzystwie innych ludzi możemy czuć się dziwnie, nieswojo, obco. Najlepiej aspekt ten przyjmą osoby, które nie mają wobec innych ludzi wygórowanych oczekiwań: nie przejmą się specjalnie ewentualnymi nieprzyjemnościami, a może będą miały szansę czegoś się nauczyć? Zaś w związkach uczuciowych, w których dobrze się układa, dzisiejsze trudności mogą nauczyć partnerów polegania na sobie i odpowiedzialności. Wenus dotyczy też pieniędzy, a więc niektórzy z nas dotkliwie odczują dziś brak środków, ograniczenia finansowe. Nie powinny to jednak być żadne nowe problemy: energia tej koniunkcji buduje się już od ponad tygodnia i będzie odczuwalna jeszcze przez ponad tydzień – wydarzenia, które niesie, nie są w żaden sposób nagłe czy niespodziewane – to sprawy, o których wiemy już od dłuższego czasu.

Po 23:00 Księżyc ustawi się w harmonijnym sekstylu do Saturna w Skorpionie, obdarzając nas rozsądkiem i odpowiedzialnością. Przed snem zabierzemy się jeszcze za domowe obowiązki, sprzątanie (Panna) albo zaczniemy nadrabiać zawodowe zaległości.

W takim nastroju zakończy się wtorek. Namiętna, ale i konfliktowa kwadratura Wenus-Mars uściśli się dopiero jutro, choć już dziś doskonale będziemy odczuwać jej energię. Bądźmy ostrożni w relacjach z osobami przeciwnej płci: będzie teraz bardzo trudno się zrozumieć. Jedynie w związkach uczuciowych takie napięcie może wywołać iskrzenie i obudzić pożądanie. To bardzo erotyczny tranzyt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf