wtorek, 19 sierpnia 2014

Księżyc na dzisiaj

19.08.2014
wtorek


Księżyc kończy wędrówkę przez znak pełnego werwy Barana.

Po 4:00 nad ranem utworzy trygon ze Słońcem we Lwie, niosąc bardzo przyjemną atmosferę i harmonijne relacje z otoczeniem. Jako że większość z nas będzie w tym czasie spała, możemy spodziewać się miłych snów, które dodadzą nam energii na cały dzień.

Około 7:00 rano uściśli się kwinkunks pomiędzy Jowiszem we Lwie a Neptunem w Rybach. Na cały dzień przyniesie dezorganizację. Neptun rozmywa granice, a Jowisz skłania do ekspansji, wykraczania poza to, co zwyczajne. Możemy mieć tendencję do przekraczania granic, trudno będzie trzymać się zasad, działać zgodnie z planem. Możemy iść na łatwiznę, odkładać na bok nasze zasady, etykę, twierdząc, że przecież nic się nie stało i że tak będzie wygodniej. Osoby ze skłonnościami do nałogów mogą dziś „dać się ponieść”, twierdząc, że np. „jeden kieliszek to nic takiego” albo „raz zagram i już kończę”.

Przed południem uściśli się natomiast inny aspekt, o odwrotnym działaniu: Mars w Skorpionie utworzy sekstyl do Plutona w Koziorożcu. Pomoże on nam w bezpośrednim działaniu i osiąganiu naszych celów - bez przeszkód, bez niczyjej ingerencji. Będziemy mieli dość energii, dużo silnej woli i umiejętności przekonywania innych do naszych racji. Pod wpływem takich energii planetarnych wiele spraw może się udać. (Cały czas miejmy jednak na uwadze tendencję do przekraczania granic i chodzenia na łatwiznę, czyli wpływ ww. kwinkunksa). Warto też wspomnieć, że dziś Święto Wojska Polskiego – a sekstyl Marsa z Plutonem to bardzo ładna astrologiczna „pogoda” na defilady i uroczyste obchody tego typu okazji.

Przed 18:00 Księżyc utworzy trygon z Merkurym we Lwie. Ożywi komunikację, chęć wymiany informacji i poglądów, będziemy dużo mówili, długo wisieli na telefonie, plotkowali i dyskutowali. To też dobry czas na krótkie wycieczki, czy na podróżowanie w ogóle.

Zaraz potem Księżyc opuści Barana i wkroczy do spokojnego znaku Byka. Przez następne dwa dni będziemy bardziej opanowani, stateczni, skoncentrujemy się na czerpaniu z życia przyjemności oraz na materialnej stronie naszej egzystencji. Chętnie będziemy spędzali czas na spotkaniach towarzyskich czy rodzinnych (przede wszystkim wspólnie jedząc i biesiadując), równie miło będzie odpoczywać na łonie natury, wśród przyrody, chłonąc jej spokój i wracając do równowagi.

Tuż przed 19:00 Merkury, który do tej pory tranzytował Lwa, wkroczy do znaku Panny. W Pannie Merkury jest u siebie, będzie więc czuł się szczególnie dobrze. Ożywi nasz intelekt, sprawi, że chętnie będziemy teraz wszystko analizowali, zagłębiali się w szczegółach. Możemy wręcz za bardzo skupiać się na drobiazgach. Łatwo będzie znaleźć rozwiązanie wielu problemów, które do tej pory wydawały nam się skomplikowane, wprowadzić ład w nasze zagmatwane sprawy. Uwaga tylko na przesadne krytykanctwo! Merkury pozostanie w Pannie do 2 września.

W takim nastroju zakończy się piątek. Początek weekendu zapowiada się dość nerwowo, bo Księżyc tworzył będzie napięciowe aspekty do planet we Lwie i Skorpionie. Z drugiej strony, to napięcie może wyzwolić w nas sporo energii twórczej.

1 komentarz:

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf