sobota, 9 sierpnia 2014

Księżyc na dzisiaj

9.08.2014
sobota

Przed 3:00 w nocy uściśli się trygon Słońca we Lwie z Uranem w Baranie. Na cały dzień przyniesie podekscytowanie, ciekawe okazje, interesujące spotkania. To może być dzień inspiracji, niezwykłych pomysłów, które warto wykorzystać w przyszłości.

Jednak już przed 5:00 Merkury we Lwie utworzy kwadraturę z Saturnem w Skorpionie, które nieco ostudzi nasz zapał. Od rana napotkamy utrudnienia w komunikacji międzyludzkiej, jak i w przemieszczaniu się i podróżowaniu. Nie zazdroszczę osobom, które dziś wyjeżdżają na urlop – szykujmy się na zagubienie bagażu, opóźnienia, awarie samochodu. Ciężko będzie dziś wytrzymać wśród ludzi, mogą być naprawdę nieprzyjemni, niemili, złośliwi, sarkastyczni.

Rano, po 10:00, Księżyc ustawi się w opozycji do Wenus w Raku. Poczujemy się nielubiani, osamotnieni, niezrozumiani. Możliwy gorszy humor. Relacje z najbliższymi będą teraz utrudnione.

Potem Księżyc wejdzie już w pusty bieg i nie będzie tworzył żadnych aspektów do innych planet aż do końca swojego pobytu w Koziorożcu. Będziemy nadal czuli potrzebę robienia czegoś pożytecznego, realizowania swoich ambicji, ale ranek i popołudnie będą dość leniwe i niewiele będzie się działo.

Przed 16:00 Księżyc opuści Koziorożca i wkroczy do znaku humanitarnego Wodnika. Przez następne dwa dni będziemy teraz bardziej skłonni do współpracy w grupie, do przebywania wśród ludzi, brania udziału w czynnościach związanych z uczestnictwem w jakichś organizacjach, czy też ogólnie w społeczeństwie. Nastrój będzie bardziej buntowniczy, obudzi się w nas potrzeba sprzeciwiania się rzeczywistości, niezależność, potrzeba wolności.

Po 17:00 również Słońce utworzy kwadraturę z Saturnem. Ten aspekt też odczuwalny będzie przez cały dzisiejszy dzień. Sprawi, że będziemy napotykali dziś liczne przeszkody na naszej drodze, może być trudno przeprowadzić nasze plany, wiele będzie szło nie po naszej myśli. Problemy te jednak pojawiają się po to, byśmy nauczyli się sobie z nimi radzić, a nie rozłożyli ręce i się poddali. Jest dziś szansa na zebranie sporej ilości ciekawych, potrzebnych doświadczeń.Przez cały wieczór wpływała na nas będzie zbliżająca się opozycja Księżyca z Jowiszem we Lwie, ale aspekt uściśli się dopiero w niedzielę po północy. Niezwykle silnie odczujemy potrzebę wolności, możemy aż mieć skłonność do przesady na tym tle, buntować się przeciwko osobom próbującym narzucić nam jakieś ograniczenia. Ktoś może teraz podać w wątpliwość nasze cele czy przekonania i zareagujemy impulsywnie.

Przed 5:00 rano Księżyc ustawi się w kwadraturze do Marsa w Skorpionie, wyzwalając nerwowość, agresję, skłonność do irytacji. Kto rano wstanie, ten się pokłóci… Lepiej dłużej pospać.

Przez większą część dnia będzie budowało się napięcie, którego kulminacją będzie wieczorna Pełnia. Jeszcze po 17:00 czeka nas sekstyl Księżyca z Uranem w Baranie, który zelektryzuje nasze emocje, przyniesie podekscytowanie, nastrój oczekiwania na coś niezwykłego.

Po 18:00 Księżyc ustawi się w kwadraturze do Saturna w Skorpionie, niosąc gorszy humor, blokady uczuciowe, poczucie osamotnienia. Możemy być przygnębieni, a i relacje z ludźmi wokół nie poprawią sprawy. Może się teraz okazać, że nie możemy na nikim polegać, ale warto zawsze pamiętać, by polegać na sobie samym.

Po 20:00 Księżyc utworzy opozycję ze Słońcem we Lwie i będzie miała miejsce Pełnia w Wodniku. Będziemy chcieli dziś za wszelką cenę być sobą i zademonstrować to światu. Będziemy się buntować przeciwko autorytetom, narzuconym z zewnątrz zasadom (szczególnie, że Słońce i Księżyc podczas Pełni tworzą kwadraturę z dyscyplinującym Saturnem). Pełnia może też przynieść nagłe, niespodziewane zmiany, szczególnie jeśli od dłuższego czasu czujemy, że utknęliśmy w martwym punkcie, że ciągle zachowujemy się tak samo, w kółko popełniamy te same błędy. Jakiś szok, zmiana, pomoże nam ruszyć z miejsca. Warto zapisywać nowe pomysły, które przyjdą nam do głowy podczas tej Pełni, warto też wziąć pod uwagę współpracę z innymi przy ich realizacji. Wodnik to znak społeczny, związany z grupami ludzi, humanitarny. Być może nasza kreatywność pomoże dziś stworzyć coś dla ogółu, wprowadzić jakieś innowacje, które przyniosą pożytek wszystkim, nie tylko nam samym.

Późnym wieczorem możemy jeszcze odczuć wpływ kłótliwej opozycji Księżyc-Merkury, która uściśli się w poniedziałek po północy. Będą nami teraz kierowały uczucia bardziej niż rozsądek, w dodatku łatwo będzie o nieporozumienia i problemy w komunikacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf