sobota, 16 sierpnia 2014

Księżyc na dzisiaj

16 - 17     08.2014
sobota - niedziela


Księżyc przemierza znak lubiącego przyjemności, ale i upartego Byka.

Około 2:00 w nocy utworzy on kwadraturę z Wenus we Lwie. Nasze relacje z otoczeniem nie będą teraz najlepsze, szczególnie w rodzinie możliwe różne niesnaski. Jako że większość z nas w tym czasie będzie już spała, możemy spodziewać się niezbyt przyjemnych snów, wywołujących w nas uczucie osamotnienia czy melancholii.

Nad ranem, przed 6:00, Księżyc ustawi się w sekstylu do Neptuna w Rybach, ożywiając naszą wrażliwość i empatię. Niestety zaraz potem kwadratura Księżyca z Jowiszem we Lwie spowoduje, że będziemy skłonni do przesadzania, a zwłaszcza przesadnie emocjonalni. Uważajmy, by od rana nie zajadać przykrości czy smutków!

Ranek minie pod wpływem takich napięciowych aspektów Księżyca. Wiele planet mamy obecnie we Lwie, a dwie w Skorpionie, czyli akurat w znakach leżących w kwadraturze i opozycji do Byka. Takie trudne aspekty mogą wzmagać nerwowość, utrudniać porozumienie z otoczeniem, ale jednocześnie mogą dodawać nam energii – warto tylko, byśmy postarali się dobrze tę energię ukierunkować.

Po południu, po 14:00, Księżyc utworzy harmonijny trygon z Plutonem w Koziorożcu, wzmagając naszą silną wolę i pewność siebie. Możemy teraz się w czymś wykazać albo przekonać kogoś do naszych racji.

Niestety po 15:00 opozycja Księżyca z Marsem w Skorpionie przyniesie nerwowość i skłonność do irytacji. Możemy działać impulsywnie, trudniej będzie nam opanować wszelkie namiętności – a pod wpływem Księżyca z Byku może nas ciągnąć do wszelkich przyjemności.Sobota zakończy się jeszcze w dosyć stresującej atmosferze. W niedzielę, tuż przed 1:00 w nocy, uściśli się opozycja Księżyca z Saturnem w Skorpionie, która może skutecznie obniżyć nam nastrój, popsuć humor. Mogą się teraz objawić jakieś trudności, kłopoty, ktoś będzie nam przeciwny. Coś może nas blokować, uniemożliwiać nam realizację zamierzeń. Lepiej wcześnie położyć się spać i przespać ten przykry tranzyt.

Rankiem nadal sporo napięcia. Będzie ono rosło aż do po 14:00, gdy Księżyc utworzy kwadraturę ze Słońcem we Lwie i będzie miała miejsce III kwadra. To konfliktowy aspekt, możemy się teraz zetrzeć z kimś, z kim mamy „na pieńku”. Możliwe kłótnie, spięcia, szczególnie na linii damsko-męskiej.

Późnym popołudniem, po 17:00, uściśli się kwinkunks pomiędzy Wenus we Lwie a Neptunem w Rybach. Na całą niedzielę przyniesie on nam skłonność do patrzenia na świat przez różowe okulary. Warto zdawać sobie sprawę, że rzeczywistość może okazać się nieco inna, niż nam się wydaje. Ponieważ postrzeganie będzie dziś zniekształcone, warto unikać podejmowania jakichś istotnych zobowiązań czy podpisywania umów. Możliwe różne niejasności, szczególnie w sferze uczuć.

Do końca dnia Księżyc będzie już w pustym biegu, zapowiada się więc leniwy wieczór. Napięcie wreszcie opadnie i przyjdzie czas na zasłużony odpoczynek. Z Księżycem w Byku warto na koniec dnia zaplanować sobie jakieś przyjemności, dogodzić sobie np. kulinarnie.

1 komentarz:

  1. Witaj :) z praca nie mialam takowych problemow , aktualnie chodze do szkoly , ale nie wiem jak w Polsce , mysle ze jednak Polska tez sie zmienia , wiec i na tatuaze bedzie bardziej otwarta :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf