czwartek, 21 sierpnia 2014

Księżyc na dzisiaj

21.08.2014
czwartek

Księżyc przemierza rodzinny znak Raka.

W nocy wpisywał się będzie w wielki trygon w znakach wodnych wraz z Marsem w Skorpionie i Neptunem w Rybach. Przyniesie nam empatyczny stosunek do wszystkiego wokół oraz ożywi kreatywność.

Około 7:00 rano Księżyc utworzy sekstyl z Merkurym w Pannie, zachęcając nas do komunikowania się w otoczeniem. Będziemy rozgadani, po drodze do pracy spotkamy znajomych i poznamy jakieś ciekawe plotki.

Po 9:00 nastrój może się trochę popsuć i zrobi się bardziej nerwowo, gdy Księżyc ustawi się w opozycji do Plutona w Koziorożcu. Uwolni w nas negatywne silne emocje, chęć dominacji nad otoczeniem, awanturniczość.

Po południu, około 14:00, uściśli się zapowiadany przeze mnie już wczoraj kwinkunks Wenus we Lwie z Plutonem w Koziorożcu. Będzie na nas oddziaływał przez większą część dzisiejszego dnia. Sprawi, że będziemy chcieli wprowadzać zmiany i ulepszenia w naszych związkach uczuciowych, w bliskich relacjach. Możemy zdać sobie sprawę, że coś nam przeszkadza. Niektórzy będą chcieli dziś kontrolować swojego partnera albo manipulować jego uczuciami. Obudzić się może zazdrość.

Później, po 16:00, uściśli się trygon Księżyca z Marsem w Skorpionie i doda nam sporo energii. Nabierzemy sił do intensywnej pracy, do zajęć domowych, wysiłku fizycznego.

Wieczorem, przed 19:00, Księżyc ustawi się w kwadraturze do Urana w Baranie, przynosząc nam impulsywne reakcje, chęć do pokonywania ograniczeń, łamania zasad. Będziemy mieli ochotę sprzeciwiać się tradycji, buntować się.

Po 21:00 czeka nas jeszcze trygon Księżyca z Saturnem w Skorpionie, który da nam więcej powagi i rozsądku oraz obdarzy nas poczuciem obowiązku. Będziemy teraz bardziej zdyscyplinowani, możemy nadrobić z pracą albo wykonać jakieś od dawna odkładane zadanie.

Zaraz potem uściśli się trygon Merkurego w Pannie z Plutonem w Koziorożcu. Na cały wieczór ożywi nam umysł. To będzie dobry czas na poszerzanie swojej świadomości, zrozumienie pewnych trudnych spraw. Łatwo będzie teraz skoncentrować na czymś uwagę.

Tak zakończy się czwartek. Warto zwrócić uwagę, że Mars w Skorpionie coraz bardziej zbliża się do koniunkcji z Saturnem. Uściśli się ona w poniedziałek. Z jednej strony może przynieść jakieś ograniczenia naszej energii, zmęczenie, utrudnienia w działaniu, z drugiej jednak strony może nam pomóc w zorganizowaniu naszych działań i skutecznym wydatkowaniu energii. Na pewno trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość… Koniunkcja ta ma miejsce w znaku Skorpiona, a Skorpion nie lubi spokoju i umiaru – ma tendencję do ekstremalnych reakcji. Nie starajmy się przeć do przodu na siłę! Zaakceptujmy granice, które wskaże nam Saturn. Tego samego dnia czeka nas też nów w Pannie – może być średnio pozytywny, uświadomi nam nasze ograniczenia. Chociaż może takie otrzeźwienie też jest czasem potrzebne? To jednak dopiero w przyszłym tygodniu.

1 komentarz:

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf