piątek, 22 sierpnia 2014

Księżyc na dzisiaj

22.08.2014
piątek

Księżyc wędruje przez trzeci dekanat sentymentalnego znaku Raka.

Co dość niespotykane, calutki dzień minie nam bez żadnych istotnych wydarzeń astrologicznych. Możemy się więc spodziewać typowo „raczej”, rodzinnej atmosfery i dosyć spokojnego dnia. Zważywszy na fakt, że Mars zbliża się coraz bardziej do koniunkcji z Saturnem w Skorpionie, możemy powoli odczuwać coraz większe ograniczenia naszej energii, jakieś blokady, utrudnienia w działaniu, zahamowania. Jako, że Słońce i parę planet przebywa w lubiącym rozrywkę znaku Lwa, może pojawić się dziś tendencja do lenistwa i pobłażania sobie.

Dopiero późnym wieczorem, około 22:00, Księżyc utworzy półsekstyl ze Słońcem w ostatnim stopniu Lwa. Przyniesie nam harmonijne relacje z otoczeniem, miłą atmosferę, a jednocześnie przypomni, że już tylko dwie i pół doby zostało do Nowiu w Pannie. To będzie dosyć trudny Nów, może nam pokazać, że nasze zwyczaje wymagają jakiegoś udoskonalenia. Może powinniśmy lepiej organizować swój czas, planować działania? Władca Panny, Merkury, przebywał będzie jednak w tym czasie w swoim własnym znaku, co daje spore szanse na rzeczywiste przeprowadzenie jakiś ulepszeń, rozwiązanie jakiegoś życiowego problemu. Opozycja Słońca i Księżyca z Neptunem może jednak obudzić w nas mniej przyjemne cechy Panny: skłonność do zamartwiania się, czy nawet zapijania smutków, poczucie bezradności… Jednak Nów dopiero w poniedziałek.

Tymczasem dziś przed 23:00 Księżyc opuści Raka i wkroczy do optymistycznego Lwa. Na weekend da nam radosny nastrój, ochotę na dobrą zabawę, brylowanie w towarzystwie, imprezy, cieszenie się ostatnim tygodniem wakacji.

A już w sobotę Słońce przejdzie do Panny i poczujemy zbliżającą się jesień. Tego samego dnia Mars utworzy kwinkunks z Uranem sprawiając, że możemy czuć się nieco wyzuci z energii albo przesadnie niespokojni…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf