piątek, 31 stycznia 2014

Grudniownik

Uwielbiam scrapy. Napatrzeć się nie mogę. I nieustannie chodzi za mną myśl o grudniowniku. Co prawda już po świętach, ale nie pisałam o tym jeszcze :-) Czasu zawsze brak, doba przy Małej to zdecydowanie MAŁO :) Ale zapisuję definicję, chęć i inspirację.  I zrobię w przyszłości sobie. A gdy Mała podrośnie to zapiszę w naszą tradycję - będę jej robiła co roku. Może kiedyś Mała zrobi dla mnie? Jak byłam mała to pamiętam z Mamusią robiłam takie książeczki. Mama przez środek ręcznie przeszywała kartki, podpalałyśmy i robiłyśmy zielniki i różne takie... o moim mieście chyba też robiłyśmy.. Ostatnio zaskoczyła mnie bliska mi osoba z tamtych gówniarskich lat - dalej ma taką książeczkę ode mnie :D


Co to jest grudniownik.

Grudniownik, to taki pamiętnik na grudzień.
To swego rodzaju notes, album lub journal, w którym upamiętniamy cały grudzień, dzień po dniu. Niektórzy prowadzą go do świąt, jednak moja wizja przewuje cały grudzień, sylwester, szykowanie się do niego, po świąteczne obżarstwo, saneczkowanie, wyjścia w święta, itd.
To album, do którego wklejamy zdjęcia z każdego dnia grudnia.
To notes, w którym zapisujemy przepisy potraw, które planujemy zrobić na święta, w którym spisujemy listy prezentów,
listy osób, do których wyślemy kartki świąteczne.
To miejsce pełne inspiracji, pamiątek, wspomnień.
To miejsce, które każdy tworzy według własnego pomysłu, według własnego upodobania, w swojej ulubionej technice. Opisujemy w nim radosne chwile i wspomnienia, jak spędzliśmy dzień. Zazwyczaj na lodówce u mnie wisi kartka co w który dzień zrobić, co ugotować - można to zapisać właśnie w grudniowniku. Taki mały magiczny albumik.
Dla początkujących : lista przykładowych tematów - klik:, nie każdy od razu wie co pisać w takim grudniowniku, choć myślę, że to sprawa indywidualna.

Myślę, że właściwie teraz jest świetna okazja na nabycie świątecznych scrapowych wariacji za pół ceny, a za parę miesięcy za "darmoszkę" :D ... Więc może na następny grudzień będę miała taki notatnik gdzie wszyscy w trójeczkę zostawimy ślad  <3
1 komentarz:

  1. Jejciu! To jest prześwietne! *-*
    Muszę koniecznie zrobić coś takiego. :)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf