sobota, 4 stycznia 2014

Choinki na świecie - 2013

Paryż, Francja - Galeries Lafayette

W światowej stolicy mody – Paryżu – w centrum handlowym Galeries Lafayette stanęła 20-metrowa sosna zaprojektowana przez znanego na całym świecie, szwajcarskiego producenta zegarków Swatch. Motywem przewodnim ozdób są przepiękne kwiaty.


Londyn, Wielka Brytania

W Claridge's, najbardziej charakterystycznym 5-gwiazdkowym hotelu w Mayfair w Londynie, stanęła choinka zaprojektowana w elementy tradycji sycylijskiej, odzwierciedlające włoskie dziedzictwo twórców. Znalazły się na niej ręcznie wykonane marionetki sycylijskie tzw. „pupi" i ręcznie malowane świąteczne bombki. Goście mogą podziwiać wspaniałą choinkę od 26 listopada 2013 roku.

Nowy Jork, USA

Jak co roku, w Centrum Rockefellera na Manhattanie, została wzniesiona gigantyczna choinka, tym samym rozpoczynając 81. rocznicę przepięknej ceremonii świetlnej, w tym jednym z największych miast świata. 

Rio de Janeiro, Brazylia

 Niezwykle piękna choinka po raz kolejny została wzniesiona na lagunie Rodrigo de Freitas w Rio de Janeiro. Jest ono największym, pływającym drzewkiem noworocznym na świecie. Instalacja została również wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.
Sydney, Australia

Oszałamiająca, bożonarodzeniowa instalacja na katedrze Najświętszej Maryi Panny w Sydney.


Berlin, Niemcy

 W stolicy Niemiec w tym roku choinkę zastąpiła świąteczna instalacja.

Moskwa, Rosja

W tym roku Czerwony Plac Moskwy zmienia się 26 grudnia. Stanie na nim 110-letnia jodła o wysokości 30 metrów. Główne drzewko stolicy zostanie na placu do 13-go stycznia.Kijów, Ukraina


W tym roku na Majdanie Niepodległości miała stanąć choinka z poprzedniego roku, gdyż szczególnie przypadła mieszkańcom do gustu. Wysokość drzewka liczyła niemal 35 metrów, a c ważyła 30 ton. Uroczyste zapalenie drzewka przywidywano na 19 grudnia 2013. Tak wyglądały plany władz Kijowa. Niestety, rzeczywistość napisała inny los noworocznej choinki. Ustawianie instalacji zostało zakłócone przez nadal trwające demonstracje euroentuzjastów.
Praga, Czechy

 Tegoroczne oświetlenie choinki, które przyjechało z miejscowości Rataje nad Sázavou, ozdobiło 22-metrowy świerk, który stanął na rynku Starego Miasta. Honor zapalenia świątecznego drzewka w tym roku przypadł burmistrzowi Pragi, Tomášowi Hudečekowi, oraz aktorce Libuse Šafránkovej. Szacuje się, że to wydarzenie oglądało 40 tysięcy osób zgromadzonych na placu.


 

Warszawa, Polska

7-ego grudnia na placu Zamkowym zalśniła świąteczna iluminacja naszej stolicy. W tym roku 23-metrowa choinka jest przystrojona ogromnymi cukierkami i prezentami. W zapalaniu świątecznego drzewka pomógł Mikołaj, który przybył do stolicy z Rovaniemi w Laponii.

 

Centrum handlowe, Pekin, Chiny

 

Trafalgar Square, Londyn, Wielka Brytania

Sztokholm, Szwecja

Paryż, Francja - wystawa choinek

Seul, Korea Południowa

Rio de Janeiro, Brazylia

Sudan, Południowa Korea
 

Berlin, NiemcyJean-Paul Gaultier, wystawa z choinkami, Paryż, Francja

 

Betlejem, PalestynaBiały Dom, Waszyngton, USA


Bierut, Liban


Brandenburg, Berlin, Niemcy


Bierut, Liban


Betlejem, Palestyna


Watykan, Rzym


1 komentarz:

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf