poniedziałek, 15 września 2014

Magiczne jesienne kwiaty

 Kwiaty późnego lata i wczesnej jesieni kuszą kolorami i nieuchwytną dojrzałością, która z nich emanuje. 
One dostały też od natury najwięcej słońca, dzięki czemu miały czas, aby najpełniej się rozwinąć. Poznajmy ich magiczną moc, bo od wieków kwiatom tym przyznawano w magii ogromne znaczenie.

Słonecznik
Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „ elios”, czyli słońce i „anthos”, czyli kwiat. Ten kwiat, który zwraca się ku słońcu zawsze budził zainteresowanie magii. Inkowie wierzyli w jego magiczną moc ze względu na ich doskonały geometryczny kształt, a wódz Atahualpa miał za swoje godło słonecznik z litego złota. Kwiat ten ma w sobie dużo energii i siły, ale trzeba sięgać po nią wyjątkowo ostrożnie. Warto korzystać z jego mocy, gdy postrzegasz siebie jako istotę słabą i nie potrafisz sprostać problemom, które Cię dotykają. Kwiat ten pomoże odkryć ukryte w Tobie pokłady energii i siły, tak, że sama będziesz w stanie pokonać przeciwności losu. Tak jak ten kwiat zwraca się ku słońcu, ty sama również zaczniesz dostrzegać pozytywne strony życia, a nie tylko jego ciemne strony. Zdrowotne znaczenie maja też pestki słonecznika, które mogą ukoić skołatane nerwy, pomóc w bólach głowy i przeziębieniu.
Astry
Kwiaty te cieszą nasze oczy wyjątkowo długo i już sam fakt, że są tak trwałe przydaje im magiczną moc. Astry symbolizują życzliwość i stałość uczuć. Warto mieć je w swoim otoczeniu, gdy chcemy odciąć się od przeszłości i złych myśli, które nas gnębią. Dzięki nim łatwiej zrozumiesz, że nie ma sensu oglądać się w przeszłość, po dopiero, gdy zamkniesz za sobą drzwi, przyszłość otworzy przed tobą swoje. Kwiaty te ułatwiają też wprowadzanie w życie dobrych zmian, które sprawią, że będzie ono pełniejsze. W magii można stosować wszystkie odmiany tych kwiatów. Kąpiel w wodzie, do której dodamy suszone płatki astrów przyniesie nam ukojenie i złagodzi stres.

Wrzos
Kojarzy się często z czarownicami. W Szkocji od dawna uchodzi za symbol mocy. Kryje się nim dach, robi się z niego miotły. Wrzosowiska są miejscami pełnymi duchów, mocy i energii. Być może, dlatego jest wiele przesądów, które mówią, o magicznej mocy tych kwiatów, która może się obrócić przeciwko nam. Niektórzy uważają, że wrzosami najlepiej cieszyć się, gdy rosną w lesie lub w ogrodzie i lepiej nie przynosić ich do domu, gdyż mogą ściągnąć na nas zły los. Inny przesąd mówi, że nie należy dodawać wrzosu do wiązanki ślubnej, ponieważ spowoduje on, że małżeństwo będzie bardzo krótko szczęśliwe. Z drugiej strony te liliowe kwiaty pozwalają nam lepiej zrozumieć innych ludzi. Stajemy się bardziej wrażliwi i otwarci na ich problemy, a jednocześnie mamy dla nich więcej cierpliwości. Kwiat ten pomaga wzmocnić siłę woli oraz wytrzymałość psychiczną i fizyczna, która pozwala pokonać trudy dnia codziennego.


Chryzantemy złociste
Swą nazwę chryzantema (z greckiego chrys - złoty, anthemon - kwiat) zawdzięcza szwedzkiemu przyrodnikowi Karolowi Linneuszowi. Te piękne kwiaty – bohaterki starego polskiego tanga o chryzantemach złocistych, które koją smutek i żal, w naszej tradycji kojarzą ze świętem zmarłych i nawiedzaniem grobów w Zaduszki. Tymczasem w Japonii są symbolem życia. Wierzono, że obmycie ciała w rosie zebranej z kwiatów chryzantemy, zapewni zdrowie i długowieczność. Złocista chryzantema o szesnastu płatkach jest herbem cesarzy Japonii. Chryzantemy pojawiły się już w XV wieku przed Chrystusem. Chińczycy traktowali je jako lekarstwo i zabraniali wywozu tych kwiatów, dlatego do Europy trafiły one dopiero w XVII wieku. Liście tych roślin pochłaniają kurz i lotne zanieczyszczenia. W Japonii stosuje się je nie tylko jako kwiaty ozdobne, ale także jako przyprawę do cielęciny, drobiu, dziczyzny i sałatek.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf