sobota, 13 września 2014

Księżyc na weekend

13- 14  września 2014
sobota - niedziela


Księżyc wędruje dziś przez znak opanowanego Byka.

Po 1:00 w nocy utworzył kwadraturę z Jowiszem we Lwie, niosąc nam skłonność do przesady, zwłaszcza do przesadnego oddawania się wszelkim przyjemnościom. Wiele osób mogło sięgnąć do lodówki, pomimo późnej godziny.

Przed 6:00 rano Księżyc ustawi się w kwinkunksie do Merkurego w Wadze. Możliwe nieporozumienia i utrudnienia w komunikacji. Na szczęście większość z nas będzie jeszcze pewnie w tym czasie spała, jednak Ci, którzy wcześnie wstaną, powinni przewidzieć, że mogą spóźnić się do pracy lub nie uda im się porozumieć z innymi, ponieważ jest to aspekt uciekających autobusów i szwankujących telefonów.

Po 10:00 uściśli się opozycja Merkurego w Wadze z Uranem w Baranie. Na cały dzień przyniesie nam niespodziewane zwroty w komunikacji, utrudnienia w porozumiewaniu się, kłopoty w podróży. Trudno będzie dziś skupić myśli – będziemy rozkojarzeni, możemy myśleć chaotycznie. Możliwe kłótnie, spięcia. Z drugiej jednak strony możliwe dziś nagłe, niespodziewane przebłyski intuicji i różne genialne pomysły. Warto korzystać z pozytywnych przejawów tego tranzytu.

Po 12:00 Księżyc utworzy opozycję z Saturnem w Skorpionie, przez co może trochę popsuć nam się nastrój. Pojawią się jakieś trudności, kontakty z bliskimi będą utrudnione, możemy być wobec innych chłodni i nieprzyjemni. Trzeba będzie zmierzyć się z jakimś kłopotem.

Po południu, przed 16:00 humory nam się poprawią, gdy Księżyc ustawi się w trygonie do Słońca w Pannie. Przyniesie bardzo udane relacje z otoczeniem, szczególnie na linii damsko-męskiej. To dobry czas na spotkania rodzinne, wizyty u przyjaciół, miłe wspólne spędzanie czasu.
Taka atmosfera będzie nam towarzyszyła do końca dnia. W niedzielę, około północy, Mars opuści Skorpiona, którego dotąd tranzytował i wkroczy do znaku Strzelca. Strzelec to znak ognisty – niezależny, szukający przygód, ciągle w ruchu. Mars w Strzelcu przyniesie nam aktywne i zaganiane półtora miesiąca. Nadmiar energii będzie trzeba dobrze spożytkować, inaczej możemy wybuchać złością. Najlepiej sprawdzi się aktywność fizyczna, ćwiczenia, sport, wysiłek na świeżym powietrzu oraz wszelkie zawody sportowe, które Strzelec uwielbia. Może być nam ciężko skupić się na jednej sprawie, doprowadzić jakiś projekt do końca, bo będziemy łapali kilka srok za ogon – zaczniemy wiele kwestii, a żadnej nie dokończymy. Plusem jest fakt, że Strzelec bardzo lubi towarzystwo i dobrą zabawę, może więc to być dobry miesiąc na spotkania towarzyskie, imprezy, a także na wyjazdy urlopowe, szczególnie zagraniczne. Mars w Strzelcu nie lubi natomiast zobowiązań i podnieca go wciąż to, co nowe, nieznane, więc czas nie sprzyja wstępowaniu w związek małżeński… Mars pozostanie w Strzelcu do 26 października.

Przed 9:00 rano Księżyc opuści Byka i wkroczy do towarzyskich Bliźniąt. Przez kolejne dwa dni będziemy bardzo aktywni, ciągle w ruchu. Będziemy mieli ochotę spotykać się z ludźmi, a przede wszystkim komunikować. Głównym naszym zajęciem będzie wymienianie informacji, rozmowy, dyskusje, ploteczki, telefonowanie, pisanie. Możemy chwilami odczuwać niepokój, nasze emocje będą nieco rozchwiane.

Około 9:00, Księżyc w nowym znaku utworzy opozycję z Marsem w Strzelcu. Po raz pierwszy w sposób typowy dla Strzelca uwolni się napięcie pomiędzy Księżycem a Marsem. A więc niepokój, skłonność do ryzyka, hazardu, rozbieganie, przesadny pęd do zabawy. Może się zrobić trochę nerwowo, będziemy łatwo się irytować, możliwe kłótnie, w których padnie wiele przykrych słów.

Po południu, przed 17:00, uściśli się trygon Wenus w Pannie z Plutonem w Koziorożcu. Aspekt ten będzie dla nas odczuwalny przez całą niedzielę. To bardzo praktyczny tranzyt: uziemi nas trochę, uspokoi, a przede wszystkim sprzyjał będzie sprawom materialnym. Ogólnie niedziela będzie więc doskonałym dniem dla pieniędzy i dla związków uczuciowych. Uczucia będą dziś intensywne i mocne. Jak zwykle przy kontaktach Wenus-Pluton, możemy mieć do czynienia ze sprawami karmicznymi – spotkać kogoś, z kim łączą nas jakieś karmiczne więzy.

Około 19:00 wieczorem Księżyc utworzy kwadraturę z Neptunem w Rybach, sprawiając, że odpłyniemy w marzenia i będziemy mniej twardo stać na ziemi. Będziemy bardzo podatni na wpływy innych, łatwo możemy więc dać się oszukać lub wmanewrować w jakąś nieprzyjemną sprawę. To nie jest dobry wieczór na ważne decyzje.

Dzień zakończy się, gdy Księżyc zmierzał będzie w kierunku kwadratury z Wenus, możemy więc wieczorem spodziewać się sporo napięcia w relacjach międzyludzkich.

Udanego weekendowego odpoczynku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf