wtorek, 9 września 2014

Księżyc na dzisiaj

9.09.2014
wtorek


Księżyc dalej przemierza znak emocjonalnych Ryb.

Tuż przed 4:00 nad ranem Księżyc ustawi się w opozycji do Słońca w Pannie i będzie miała miejsce Pełnia w Rybach. To wyjątkowo magiczna Pełnia, pozwalająca nam nawiązać kontakt z podświadomością, z naszą duszą, z prawdziwym „ja”. Księżyc w Rybach każe nam baczniej przysłuchiwać się emocjom, możemy być w ostatnich dniach bardzo wrażliwi. Księżyc w koniunkcji z planetoidą Chironem przypomina nam o jakiejś naszej wewnętrznej „ranie”, o kwestii wymagającej ukojenia i uleczenia. To może być też bardzo senny czas, dni w których odpływamy w marzenia, a rozpędzona wyobraźnia nie pozwala nam zająć się żadnymi przyziemnymi codziennymi sprawami. Warto jednak poszukać równowagi między tym, co racjonalne i praktyczne, a takim rybim, uduchowionym nastrojem – na niebie dziś spore napięcie pomiędzy Panną a Rybami. Nie tylko Księżyc i Słońce znajdują się w tych opozycyjnych znakach, ale również Wenus i Neptun, których opozycja uściśli się jutro. Na szczęście zarówno Słońce jak i Księżyc podczas Pełni tworzą harmonijne aspekty do Saturna, planety symbolizującej porządek, strukturę i rozsądek. Są więc spore szanse, że w tę Pełnię całkiem nie „odpłyniemy”. Spróbujmy znaleźć praktyczny sposób zastosowania naszych sił duchowych, empatii oraz naszych talentów artystycznych w codziennym realnym życiu.

Po 7:00 rano uściśli się trygon Księżyca z Saturnem w Skorpionie, co będzie miało na nas wpływ dyscyplinujący i pomoże nam się „ogarnąć”. Ochoczo weźmiemy się do pracy i wypełniania swoich obowiązków.

Po południu zacznie już koncentrować się energia, która swoje ujście znajdzie w nocy, gdy Merkury utworzy kwadraturę z Plutonem. Przyniesie niepokój umysłowy, różne obsesyjne myśli. Przez większą część dnia za jego sprawą możemy być wyjątkowo podejrzliwi, łapać ludzi za słówka, wyolbrzymiać różne sprawy, robić „z igły widły”. Będziemy dążyli do prawdziwej, poważnej komunikacji na głębokim poziomie, ale z powodu trudności z porozumieniem się, łatwo możemy sprowokować awanturę.

Wieczorem, po 21:00, Księżyc utworzy trygon z Marsem w Skorpionie, dodając nam dużo energii, zachęcając do aktywności, ożywiając też życie erotyczne. Potem do końca dnia Księżyc wejdzie już w pusty bieg i nie będzie tworzył żadnych aspektów do planet.

W środę uściśli się wspomniana kwadratura Merkury-Pluton oraz opozycja Wenus z Neptunem, która niesie zamieszanie w życiu uczuciowym. Mamy teraz tendencje do samooszukiwania się, idealizowania partnerów, jesteśmy w bardzo romantycznym nastroju. Niestety sprawy mogą nie być takie, jak nam się wydaje. To samo dotyczy sfery finansów – warto teraz bardzo uważać z wydawaniem pieniędzy i podpisywaniem jakichkolwiek zobowiązań finansowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf