wtorek, 2 września 2014

Księżyc na dzisiaj

2.09.2014
wtorek


Księżyc przemierza znak spontanicznego Strzelca.

Po 6:00 rano ustawi się w kwadraturze do Neptuna w Rybach. Przyniesie senną atmosferę i sprawi, że trudno będzie nam dziś wstać z łóżka. Od rana możemy być w kiepskim nastroju, nastawieni melancholijnie, zbyt podatni na humory innych. Będziemy też kompletnie niepraktyczni i łatwowierni, uważajmy, jeśli ktoś zaproponuje nam coś, co wygląda zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe.

Po 7:00 Merkury wkroczy do znaku Wagi. Pozostanie w nim do 28 września, a później jeszcze wejdzie w ruch retrogradacyjny i ponownie do niego wróci. Merkury w Wadze zmieni sposób, w jaki komunikujemy się z otoczeniem oraz zmodyfikuje nasz tok myślenia. Przede wszystkim będziemy za wszelką cenę chcieli być mili i kulturalni, nikogo nie urazić tym, co mówimy. Może na tym ucierpieć szczerość i bezpośredniość, możemy mieć tendencję do owijania w bawełnę, ubarwiania prawdy. Waga to znak dyplomacji, wiele osób może więc w najbliższym miesiącu dojść do porozumienia, wyjaśnić pewne różniące ich z kimś kwestie, dogadać się. We wszystkich sytuacjach będziemy szukać kompromisu, złotego środka. Za wszelką cenę będziemy unikać konfliktów, co może być dobrym sygnałem dla ogólnoświatowej polityki. To będzie miesiąc sprzyjający artystom – szczególnie osobom posługującym się słowem: poetom, pisarzom – oraz trudniącym się rękodzielnictwem.

Po południu, po 13:00, będzie miała miejsce kwadratura Księżyca ze Słońcem w Pannie czyli I kwadra. Przyniesie nieco konfliktową atmosferę, napięcie w relacjach z otoczeniem. Jakieś sprawy mogą pójść nie po naszej myśli i będziemy niezadowoleni.

Na szczęście niebawem, zaraz po 14:00, Księżyc utworzy trygon z Jowiszem we Lwie, tym samym na resztę dnia wpisując się w wysokoenergetyczny wielki trygon w znakach ognistych. Nastrój zdecydowanie się poprawi. Odczujemy przypływ energii, chęć na przebywanie wśród ludzi, w towarzystwie, ochotę na intelektualne rozrywki. Zróbmy teraz coś rozwijającego.

Przed północą uściśli się jeszcze drugi aspekt wielkiego trygonu: trygon Księżyca z Uranem w Baranie. Przyniesie wielkie podekscytowanie, niezwykłe pomysły, ciekawe inspiracje. Warto zapisać to, co dziś wieczorem przyjdzie nam do głowy – na pewno przyda się w przyszłości.

A już jutro uściśli się trygon Słońca z Plutonem. Na cały dzień wyostrzy koncentrację, skupienie na celu. Ponieważ Słońce jest w drobiazgowej Pannie, będziemy chcieli wszystkie nasze sprawy rozgryźć, przeanalizować do najdrobniejszych szczegółów, możemy więc być nieco męczący dla innych. To jednak dobry dzień na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, podpisywanie kontraktów, rozpoczynanie projektów. Będziemy wyjątkowo rozgarnięci, rozsądni i pewni siebie.

1 komentarz:

  1. Och jak dobrze, ze jutro koncentracja bedzie bo mam projekt do skonczenia a choroba mnie lapie :(

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf