piątek, 5 września 2014

Księżyc na dzisiaj

5.09.2014
piątek

Księżyc przemierza dalej znak poważnego Koziorożca.

Przed 3:00 w nocy uściśli się kwadratura Księżyca z Uranem w Baranie. To nerwowy aspekt, skłaniający do impulsywnych reakcji, buntowania się. Na szczęście jednak większość z nas będzie w tym czasie spała, jest więc spora szansa, że przykre wpływy nas ominą.

Około 7:00 rano harmonijny sekstyl Księżyca z Saturnem w Skorpionie sprawi, że od początku dnia będziemy obowiązkowi, zdyscyplinowani i rozważni w działaniu. Pomimo że to piątek i zwykle myślimy już głównie o weekendzie, dziś powinno nam się udać nadgonić z pracą i pozałatwiać różne ważne sprawy.

Przed 11:00 uściśli się zapowiadany przeze mnie już wczoraj kwinkunks Jowisza we Lwie z Plutonem w Koziorożcu. Tranzyt ten będzie dla nas odczuwalny przez cały dzisiejszy dzień, a nawet dłużej. Nasze przekonania, moralność, nasza wiara może okazać się nie do pogodzenia z potrzebą transformacji, zmiany albo ze sposobem przejawiania się naszej siły, czy sprawowania kontroli. Możliwe dylematy moralne, może się okazać, że jakieś nasze przekonania będą musiały ulec unowocześnieniu, zmianie. Jowisz to planeta ekspansji, szerokich horyzontów, rozwijania wiedzy i umiejętności – możliwe, że będziemy musieli zmierzyć się z kimś wyjątkowo ograniczonym czy zwyczajnie głupim, kto jednak będzie miał nad nami władzę lub będzie decydował o naszych sprawach. To niezbyt przyjemny tranzyt, frustrujący szczególnie dla osób z silnym Jowiszem w horoskopie.

Po południu, po 17:00, Księżyc utworzy sekstyl z Marsem w Skorpionie, dodając nam dużo energii. Również po pracy, w domu weźmiemy się za wypełnianie różnych obowiązków, za prace fizyczne, a jeśli nie, to przynajmniej wyskoczymy na fitness albo na siłownię, żeby się poruszać.

Około 19:00 Wenus opuści Lwa i wkroczy do znaku Panny. Będzie w nim przebywać prawie do końca września. Wenus wpływa na to, jak przejawiają się nasze uczucia, jak zachowujemy się w związkach międzyludzkich, również tych romantycznych, oraz pokazuje, jak układają się nasze sprawy finansowe. W Pannie zachęca nas do ulepszania i doskonalenia: będziemy krytyczniej przyglądali się naszym bliskim relacjom, wypatrzymy każdy najdrobniejszy problem i rozdmuchamy go do rangi poważnego kryzysu. Ma to jednak na celu dążenie do poprawy. Wenus w Pannie daje nam szansę pracy nad wszelkimi niedociągnięciami i uleczenia naszych związków z innymi ludźmi. Będziemy bardziej wymagający i możemy czepiać się o każde głupstwo, ale może dzięki temu uda nam się wypracować jakość relacji, o jakiej nawet nam się nie śniło? To samo dotyczy naszych spraw finansowych: warto teraz krytycznym okiem spojrzeć na swój stan konta, zarobki i inwestycje. Co dałoby się poprawić? Co można ulepszyć? Śmiało! Trudno o lepszy czas na poprawki.

Do końca dnia Księżyc będzie już w pustym biegu i nie będzie tworzył żadnych aspektów do planet aż do końca swego pobytu w Koziorożcu. Zapowiada się spokojny wieczór, sprzyjający odpoczynkowi.

Już w sobotę Merkury utworzy kwinkunks z Neptunem, co na większą część dnia przyniesie nam niezdecydowanie, rozmarzenie i trudności z logicznym myśleniem. Ciężko będzie też się porozumieć z otoczeniem – łatwo damy się komuś nabrać albo na coś naciągnąć, lepiej więc nie podpisywać żadnych umów ani nie robić większych zakupów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf