niedziela, 14 września 2014

Bałtyk jesienią

Mimo, iż nie mamy rajskich plaż, raf koralowych i lazurowej toni. Ale mamy coś lepszego - aerozol morski.

Co to takiego? Jedyna i niepowtarzalna nadbałtycka bryza. Powstaje, gdy rozpryskiwane przez fale kropelki morskiej wody porywa wiatr i unosi je nad plażę. A wraz z nimi całe bogactwo mikroelementów - magnez, brom, wapń, a przede wszystkim jod. Nigdzie w Europie nie ma go tak dużo, jak w nadbałtyckim powietrzu. Tymczasem jest to pierwiastek bardzo istotny dla zdrowia, bez niego nie może się obyć żadna komórka naszego ciała.

Morski aerozol powinni wdychać wszyscy, którzy mają problemy z częstymi infekcjami górnych dróg oddechowych oraz alergicy.

Wycieczkę nad Bałtyk polecamy szczególnie wszystkim paniom dbającym o urodę, bo morska bryza świetnie działa na skórę. Osiadając na niej, łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Wystarczy kilkudziesto minutowy spacer plażą, by wygląd cery wyraźnie się poprawił. Skóra staje się jędrna, a świeże, wilgotne powietrze dodaje jej witalności. Po wędrówce brzegiem morza pewnie nie będziesz mieć pięknej fryzury, ale odżywione włosy tak. Targane morskim wiatrem wychwytują z powietrza cenne składniki.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać dobroczynną moc morskiej bryzy, wybierz się nad Bałtyk... teraz. To właśnie we wrześniu i październiku stężenie minerałów w tamtejszym powietrzu jest największe. Wykorzystaj to, spacerując po plaży.

Na dodatek się odprężysz, bo nic nie relaksuje tak, jak szum fal Bałtyku..

zrodlo astro

2 komentarze:

  1. Uwielbiam Bałtyk, ale jeszcze nie byłam tam jesienią - zimą, latem - owszem, ale jesienią nigdy, muszę to narobić :)

    Pozdrawiam
    Kasia

    OdpowiedzUsuń
  2. zdecydowanie jesień nad Bałtykiem jest przepiękna! Plaże prawie na wyłączność, szum fal...to jest coś!

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf