czwartek, 12 grudnia 2013

Jarmark w Liseberg Od 15 listopada w największym parku rozrywki w Szwecji gości świąteczny nastrój. Na powierzchni 120 tys. metrów kwadratowych można znaleźć wszystko, co kojarzy nam się z okresem świąt: puszysty śnieg, kolorowe lampki, wesołych kolędników, świątecznie przystrojony stół oraz oczywiście prezenty.
W tym roku Liseberg w Göteborgu zaprasza wszystkich w niezwykłą podróż do krainy dziecięcych bajek. Na terenie parku powstał obszar stylizowany na świat z opowieści Astrid Lindgren o Kasji Kavat i Madicken. Na samym środku placu wznosi się jedenastometrowa choinka, wokół której wyrósł bożonarodzeniowy jarmark. Można tam kupić słodycze w papierowym rulonie, wieńce świąteczne oraz mnóstwo innych ozdób i smakołyków. Śpiewający kolędy chór, odległe dźwięki dzwonów i stukot końskich kopyt zapewnią wyjątkową, niezapomnianą atmosferę.

    – Boże Narodzenie w Liseberg jest wydarzeniem, w które włożyliśmy całe swoje serca. Mijający rok był magiczny i jesteśmy z niego bardzo dumni. To najpiękniejsza wersja Liseberg, jaką dotychczas stworzyliśmy – zapewnia dyrektor parku Andreas Andersen.

Aby umożliwić wszystkim zanurzenie się w tej niepowtarzalnej atmosferze, park będzie otwarty nawet w dni między świętami Bożego Narodzenia i sylwestrem (26-29 grudnia). W tym czasie będzie można wziąć udział w nauce jazdy na łyżwach oraz obejrzeć pokaz sztucznych ogni, który odbędzie się na scenie głównej.

W tym roku dni świąteczne w Liseberg to:
22-24 listopada
28-30 listopada
1 grudnia
4-23 grudnia
26-29 grudnia

Więcej informacji o tegorocznych atrakcjach można znaleźć na stronie
http://liseberg.se/sv/hem/1 komentarz:

  1. Tam to bym chciała być. Chociaż przez chwilę. Z samych zdjęć i opisu jest cudownie, więc nawet sobie nie wyobrażam jak jest na żywo. ;)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf