niedziela, 5 czerwca 2016

Księżyc na dzisiaj

W niedzielę Księżyc w komunikatywnych Bliźniętach wpisuje się w ten wielki krzyż. Najpierw po północy utworzył on kwadraturę z Neptunem w Rybach, niosąc nam sporo mętliku, iluzji i zagmatwania.
Przed 2:00 utworzył opozycję z Saturnem w Strzelcu, psując nam humor, budząc w nas niepewność i różne zahamowania.
Po 3:00 uściśliła się kwadratura Wenus w Bliźniętach z Jowiszem w Pannie. Energię tego aspektu będziemy dziś dość mocno odbierać. Niesie ona skłonność do przesadzania, zarówno w uczuciach, jak i z przyjemnościami życia. Będziemy dziś wyjątkowo wylewni i serdeczni aż do bólu. Możemy też oddawać się błogiemu lenistwu, wszelkim miłym czynnościom, obżerać się bez umiaru.
Potem po 4:00 Księżyc utworzy koniunkcję z Wenus, ożywiając nasze uczucia, a przed 5:00 dogoni Słońce i ustawi się z nim w koniunkcji. Będzie miał miejsce Nów w Bliźniętach – Nów pod dużym napięciem, bo idealnie wpisany w wielki krzyż. Nów to czas nowych początków, inicjowania działań, rozpoczynania przedsięwzięć i projektów. Nów w Bliźniętach jest czasem pomysłowości, ożywienia komunikacji, nawiązywania kontaktów, zdobywania informacji. Dziś jednak komunikacja może być utrudniona, a informacje nie takie, jakich byśmy sobie życzyli… Bliźnięta to też znak dwoistości – Nów może zmusić nas do uświadomienia sobie, że „każdy kij ma dwa końce”: będziemy musieli nauczyć się godzić przeciwności, rozwiązywać konflikty i rozumieć, że czasem w nas samych tkwi jakiś głęboki konflikt wewnętrzny, który będzie musiał zostać rozwiązany – możliwe, że będzie trzeba zmienić sposób myślenia o niektórych sprawach.  
W tej trudnej atmosferze nie pomaga też kwinkunks Księżyca z Plutonem w Koziorożcu, który uściśli się ok 8:00 rano. Sugeruje on, żebyśmy trzymali język za zębami i raczej nie mówili zbyt wiele. Możemy wypaplać coś, co narobi nam kłopotów.
Zapowiada się interesujący, ale stresujący dzień. W drugiej jego połowie napięcie troszkę zelżeje. Przed 19:00 wieczorem Księżyc utworzy sekstyl z Uranem w Baranie, który przyniesie podekscytowanie, nowe pomysły, zachęci nas do kontaktów ze znajomymi i poznawania nowych osób.
Już jutro, w poniedziałek, Wenus utworzy koniunkcję ze Słońcem w Bliźniętach, niosąc nam sympatyczniejszy dzień, pełen ciepłych uczuć, spotkań towarzyskich, a nawet romantyzmu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf