wtorek, 19 kwietnia 2016

Księżyc na dzisiaj

19.04.2016

Wtorek rozpoczyna się z Księżycem w pracowitej, drobiazgowej Pannie, wpisującym się w wielki trygon w znakach ziemskich z Merkurym, Plutonem i Jowiszem. To bardzo stabilizujący, uspokajający wpływ, pomagający wytrwale dążyć do celu.
Warto przypomnieć, że w niedzielę Mars wszedł w ruch pozornie wsteczny i będzie w retrogradacji do końca czerwca. Zmienia nasz sposób działania i naszą aktywność – działamy mniej bezpośrednio, dłużej planujemy, zastanawiamy się, zanim podejmiemy akcję. Również złość będzie przejawiać się inaczej – możemy być pasywno-agresywni, tłumić w sobie gniew. Czas retrogradacji nie sprzyja rozpoczynaniu ważnych przedsięwzięć, inicjowania osobistych „bitew”. Lepiej zwolnić i więcej analizować, planować na przyszłość.
Tymczasem dzisiejszy ranek minie spokojnie. Po południu, po 13:00, Księżyc ustawi się w kwinkunksie do Słońca w Baranie. Kwinkunks może sprawić, że będziemy się czuli „nie w sosie”. To też sygnał, że już tylko dwie i pół doby do Pełni w Skorpionie. Skorpion to znak wielkich emocji i intensywnych uczuć. Fakt, że jeden z władców Skorpiona, Mars, jest obecnie w retrogradacji, może bardzo wzmocnić oddziaływanie tej Pełni. Pełnia ta może wydobyć z nas to, co ukryte, kazać nam się zmierzyć z prawdą. Będzie dość wymagająca.
A dziś po 13:00 Księżyc opuści Pannę i wkroczy do znaku tolerancyjnej Wagi. Przez następne dwa dni będziemy bardziej ugodowi i skłonni do kompromisu. Zrobimy się bardziej towarzyscy, chętnie przebywać będziemy wśród ludzi. Pociągać nas będzie wszystko, co piękne. Na pierwszy plan wysuną się kwestie związków osobistych i bliskich relacji.
Po 17:00 również Słońce zmieni znak – przejdzie do Byka. Odczujemy przesunięcie energii. Nadeszła pełnia wiosny, kwitną  drzewa, krzewy i kwiaty, zakwitnie i nasze serce. Byk pobudza zmysłowość, wrażliwość na piękno, ożywia też zainteresowania materialne, zachęca nas do zapewniania sobie komfortu. W najbliższym miesiącu, a szczególnie w jego połowie, Słońce odbierało będzie niezwykle pozytywne aspekty od planet, wpisując się w wielki trygon z Jowiszem i Plutonem. To będzie wspaniały, niezwykle owocny miesiąc!
Późnym wieczorem, przed 23:00, uściśli się kwadratura Wenus w Baranie z Plutonem w Koziorożcu. Aspekt ten działał na nas będzie przez cały dzisiejszy dzień. Uwalnia silne uczucia  i pasje, intensyfikuje nasze relacje, niestety skłaniać nas może do traktowania partnera jak naszej własności, do zazdrości, obsesji, manipulacji. Mogą objawić się też jakieś problemy karmiczne związane z miłością i związkami osobistymi. Pojawi się w naszym życiu ktoś z przeszłości i zmącić nasz spokój.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf