czwartek, 12 listopada 2015

Lampka świąteczna

Na pewno macie jeszcze ręce pełne roboty: zakupy, prezenty, sprzątanie? Ale nie dajcie się porwać bez reszty tej przedświątecznej gonitwie. Pamiętajcie, że to, co w czasie tych świąt najważniejsze, to spokój, zdrowie i radosne rodzinne biesiady. Te święta to takie światełko w tunelu szarej codzienności i warto je dostrzec.
A skoro o światełku mowa...
Gdy już ze wszystkim się uporacie, na pewno weźmiecie się za przystrajanie waszych domów. Choinka, wianki, lampiony. Macie już jakieś pomysły na stworzenie magicznego nastroju? Jeśli jeszcze nie, może przyda wam się mała inspiracja - co powiecie na własnoręcznie zrobioną lampkę? Wyższa szkoła jazdy? Ależ skąd. Wystarczy kilka dobrych narzędzi, ołówek, nożyczki, płyta multiplex, sznur diodowy i mały wałek do malowania. Gotowa lampka na pewno zachwyci wszystkich domowników i gości, a zapalona - wpuści do wnętrza nastrojowe światło. Bez wątpienia to bardzo efektowna dekoracja.Krok 1 Użyj szablonu do narysowania na kartonie kształtu choinki o długości 40 cm i szerokości 25 cm. Wytnij wzór za pomocą nożyczek i przenieś go przy użyciu ołówka na płytę multiplex o wymiarach 40x60cm.
 

 Krok 2 Do wyrzynarki, zamocuj 
brzeszczot do drewna do cięć precyzyjnych (MS52) i wytnij owal. Upewnij się, że zachowujesz równe odstępy między krawędziami choinki, którą wcześniej narysowałeś, a brzegami owalu.Krok 3 Użyj narzędzia wielofunkcyjnego i wiertła do drewna o średnicy 4 mm (636), aby po kolei wyciąć otwory układające się w kształt choinki. Są to miejsca, w których później zostaną umieszczone diody LED. Trzymaj narzędzie pod odpowiednim kątem i upewnij się, że otwory znajdują się w odległości co najmniej 1 cm od siebie.
Krok 4 Wymień wiertło do drewna w swoim narzędziu wielofunkcyjnym na taśmę szlifierską( EZ SpeedClic SC407). Usuń wszelkie odłamki drewna i wygładź krawędzie wyciętego owalu i każdego z małych otworów.


Krok 5 Dla uzyskania prostego, ale eleganckiego efektu, wałkiem malarskim pomaluj owal z jednej strony białą farbą akrylową. Nałóż równomiernie dwie warstwy, aby optymalnie pokryć powierzchnię. Pozostaw farbę do wyschnięcia.


Krok 6 Na koniec umieść diody LED ze sznura diodowego w otworach, a reszta kabla niech opadnie swobodnie w dół. Następnie przymocuj swoją nową lampę do ściany za pomocą dwóch śrub.


Krok 7 Voila! Lampa jest gotowa.


 zrodlowerandacountry

2 komentarze:

  1. beautiful!
    would you like to follow each other on google friend connect and google plus? If you follow me,
    I will follow you back after it.
    www.tomntins.com

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie ...

Przyciski Listonic

- See more at: http://darmowedodatkinablogi.blogspot.com/2013/09/bujajaca-sie-latarenka.html#sthash.RbAo3ms7.dpuf